AHD KAMERA SİSTEMİ NEDİR ?

AHD güvenlik kamera sistemi HDCVI İngilizce açılımı ise (Anolog High Definition ) olarak tanımlanmaktadır. AHD Güvenlik kamera sistemi  teknolojisi gelişmeden önce Anolog güvenlik kamera sistemleri vardır Anolog kamera sistemlerinin görüntü çözünürlüğünün düşük olmasından dolayı Yerine ve devamı olarak AHD kamera sistemi teknolojisi gelmiştir AHD Kamera sistemlerinin de çözünürlükleri  720p ile 1080p yüksek görüntü çözünürlüğü bulunmaktadır.

AHD KAMERA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR ?

AHD güvenlik kamera sistemi kuaksiyel kablo ile görüntü aktarımı yapılmaktadır , Görüntü aktarımının yanında DC 12 Volt ihtiyacını karşılayabilmesi için yanında bir enerji kablosu dahi olması gerekir Bunun CCTV kablolar bulunmaktadır Orta canlı ucu görüntü kalan kablolar ise DC enerji voltajı olarak kullanılır.AHD kamera sisteminde Her güvenlik kamerasının çalışması için 1 adet kablo hattı çekilmesi gerekir 100 metre ile 200 metre ile arasında rahatlıkla görüntü aktarımı sağlanmaktadır.

AHD KAMERA SİSTEMİNDE KULLANILAN KAYIT CİHAZLARI HANGİLERİDİR ?

AHD güvenlik kamera sisteminde DVR kayıt cihazları kullanılır , DVR kayıt cihazlarının 4 kanal , 8 kanal ,16 kanal 32 kanal ve 64 kanal çıkışı bulunmaktadır , Yani 4 kanal bir DVR kayıt cihazına 4 adet güvenlik kamerası bağlanabilir eğersiz  5 adet kamera bağlantısı yapmak istiyor iseniz 8 kanal kayıt cihazı tercih etmeniz gerekir.

AHD KAMERA SİSTEMİNDE GECE GÖRÜŞ ÖZELLİĞİ VARMIDIR ?

Tüm AHD güvenlik kameralarında gece görüş özelliği bulunur , Gece görüş çözünürlüğünün yüksek olması Kameranın led sayısı ve sistemde kullanılan adaptörün amperinin yüksek olması ile değişiklik gösterir

AHD KAMERA SİSTEMİNDE  SES KAYIT ÖZELLİĞİ VARMIDIR ?

Ahd Kamera sistemlerinde ses özelliği Bulunur ama burada yanlış bir bilgi vardır Oda şudur AHD kameralarda ses özelliği bulunmaz harici ses kartı takılarak ses kayıt yapar . Ses kayıt yapması için ise DVR kayıt cihazının ses özelliği bulunması gerekir örnek verecek olursak 4 kanal bir kayıt cihazında 4 adet ses kayıt özelliği de olabilir 1 adet ses özelliği de olabilir bunun için kamera sistemi teklifi isterken ses özelliği isterseniz bu ayrıntıları belirterek doğru bir seçim yapabilirsiniz.

AHD KAMERA SİSTEMİNDE CEP TELEFONUNDAN İZLEME VARMIDIR ?

Başka bir şehre gitseniz bile AHD kamera sisteminde cep telefonundan izleme özelliği vardır yalnızca DVR kayıt cihazına internet bağlantısı olması gerekir. Uzaktan izlemeler de sorun yaşamamak için DVR kayıt cihazının XMYE yazılımlı olmasını tercih edin.

ANOLOG KAMERALAR AHD KAYIT CİHAZINDA ÇALIŞIR MI ?

Bu çokça sorulan bir sorudur şöyle anlatmak gerekir , AHD Kamera ile Anolog kamera yan yana çalışmaz ama Kamera siteminiz AHD ise Anolog kamera ile AHD kamera çalışır nasıl mı ? örnek verecek olursak 4 kanal ahd DVR kayıt cihazına 2 adet anolog kamera 2 adet ahd kamera bağlantısı yapılarak çalışır buda şu şekilde 2 kanal ahd kamera takılır diğer 2 kanal ise anolog kamera takılarak çalışır ama siz 1 . kanala ahd 2. Kanala anolog takar iseniz biri çalışır biri çalışmaz bunun için 2 ahd ve anolog kamerayı yan yana aynı kanala takarak çalıştıramayız.

AHD KAMERALAR ANOLOG KAYIT CİHAZINDA ÇALIŞIR MI ?

AHD kameralar kesinlikle Anolog kayıt cihazlarında çalışmaz sebep olarak basitçe anlatmak gerekir ise AHD kamera 1080P görüntü çözünürlüğündedir , Anolog kayıt cihazı ise megapiksel çözünürlükte bile olamadığı için AHD kameraları sisteminde çalıştıramaz.