Ankara Çankaya Uyducu – Uydu Servisi

Bulunduğunuz bölgede hizmete hazır bir uyducu, hem görevini çok iyi biliyor hem de sorumluluklarını yerine getirmeye devam ediyor. Kaliteli, garantili ve sağlıklı hizmet nazarında, Çankaya uyducu gerçekten sizin favori adresiniz olacaktır. Özellikle günümüzde sayısız televizyon kanalı bulunurken, net bir görüntü elde etmek herkesin hakkı. Aynı şekilde en büyük eğlenceniz olan televizyon izleme keyfinin bozulmaması adına, firmamız gerekli adımları zamanında atmak durumundadır. İrtibat kurduğunuz zaman Çankaya uyducu en kaliteli hizmetler ile birlikte size yardımcı olacaktır.

ANKARA ÇANKAYA UYDUCU UYDU SERVİSİ

Pek çok farklı hizmeti yan yana getirilmiş ve nitelikli bir hizmet boyutu ile size sunmuş olan şirketimiz, gerçekten çalışmaları ile birlikte insanlara güven vermeye devam etmektedir. Ne yaptığını bilen ekipler ve sağlık ve ekipmanların bütünlüğü ile birlikte Çankaya uyducu ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı vermek durumundadır.

Çankaya Uydu Servisi Kaliteli Hizmetler

Uydu servisi hizmetlerinin kaliteli olması özellikle ihtiyaç duyan müşteriler için gerçekten çok önemlidir. Özellikle de Çankaya semti uyducu hizmetleri bu bölgede üzerinde durulması gereken çalışmaların bir sonucunu göstermektedir. Her zaman kaliteli malzeme ve kaliteli takım kullanımı ile birlikte müşterisinin yanında olan şirketimiz, ihtiyaçlara anında cevap vermektedir. Sonuçta bize ulaştığınızda, dilerseniz eviniz için dilerseniz de apartman ve diğer noktalar için, merkezi uydu sistemi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ne yaptığını bilen ve uzmanlığını en iyi şekilde konuşturan Çankaya uyducu ihtiyaçlarınızı anında cevap verecek ve size yardımcı olacaktır.

Uydu Sinyal Yok Sorunu 

Genellikle Kış Aylarında Rüzgar , Kar ve Yağmur Gibi Olayların Olması Durumunda Uydularımız da Sinyal Yok Sorunu Meydana Gelir , Havanın Aşırı Rüzgarlı Olmasından Dolayı Çanak Antenimizin Yönü Bozulduğu İçin Sinyal Yok Sorunu Meydana Gelebilir LNB Kısa Devre Olmuş İse Uydu Sinyal Yok Sorunu Olabilir Uydu Kablosu Oksitlenmiş Olabilir yada Harici Bir Uydu Alıcısı Kullanıyor İseniz Uydu Alıcınız Bozulmuş Olabilir.

Uydu Sinyal Yok Arızasında Hangi Sebeplerden Arıza Yaptığını Bulmak İçin Uydu Ayar Test Makinesi İle Bakılıp Kısa Sürede Arıza Tesbiti Yapılıp Sorun Giderilmektedir.

LNB Arıza Tesbiti Nasıl Yapılır ?

Uydunuz da Sinyal Yok Yazısı , Görüntü Gidip Gelme , Görüntüde Donma veya Parçalı Parçalı Görüntü Oluyorsa İse Çanak Anteninizin Ucunda Takılı Olan LNB Arızalanmış Olabilir.

LNB aşırı yüklendi ne demek

Arçelik Beko Vestel Samsung LG ve benzeri marka tüm televizyonlarda sık bir arıza olan LNB aşırı yüklendi arızasıdır LNB aşırı yüklendi arızası televizyon ve alakalı bir arıza değildir çanak anten uydu ile alakalı bir arızalıdır yani çanak anten uydu ekipmanları da herhangi bir parçası kısa devre olduğu için LNB aşırı yüklendi yazısı gelmektedir.

peki LNB aşırı yüklendi LNB aşırı yüklendi arızasında LNB kısa devre olmuş arızalanmış olabilir kablo kısa devre olmuş arızalanmış olabilir kullanılan uydu alıcısı arıza yapmış olabilir kablo kopmuş herhangi bir yere şase yaptı için LNB aşırı yüklendi arizasi vermektedir televizyonumuzun ekranında LNB aşırı yüklendi arızası yazdığı zaman kesinlikle televizyonunuzu açık bırakmıyorum Direk fişlerini çekiyoruz aksi durumda diğer parçalar da bozarak bize daha büyük masraf açabilir hemen hemen bir uydu uydu uydu servisi çağırarak uydu ile alakalı sorunumuzu çözdüyoruz.

tek kablo üzerinden iki uydu seyredilebilir mi ?

en çok merak edilenler arasında olan çanak antenden gelen tek kabloyu herhangi bir bölücü veya te atarak ikinci bir televizyona taktım zaman görüntü alabilir miyim bu kesinlikle yanlış bir işlemdir çanak anten izinden tek bir kablo geliyorsa bu ikinci bir böylece ile böldüğünü zaman uydu seyredemessiniz.

Uydu hatları frekans voltajlar ile çalışır yani herhangi bir kanal 18 volt ile çalışır uydu alıcısından çanak anten LNB ucuna bu 18 voltajı gönderir biz bunu uydu bölücü ile böldugumuzde voltaj yarıya düşer ekranda kırpmalar olur ve bu yüzden gelen tek uydu hattini böldüğümüzde uydu seyredemeyiz.

Peki iki yerde televizyon seyredilmek için ne yapılması gerekir çanak anten elinizde bulunan LNB tekli ise ikili LNB takılarak ikinci hat çekilerek uydu seyredilir eğer ikili LNB var ise 3 hattı izlemek için dörtlü LNB takılarak 3 ve 4 uydu seyredilir

Merkezi uydu sistemlerinde ise ikinci uydu hattı çekilmesi isteniyorsa sistemde bulunan santral boş çıkış ucu varsa merkez Uydu sistemlerinde de ikinci uydu hattını bu şekilde izleyebilirsiniz.

Dijitürk Anteni Türksata Ayarlanır mı ?

Dijitürk Aboneliği İptal Ettirdiğinizde Var Olan Çanak Anteninizi Türksat Anten Yönüne Hiç Bir Parça Takılmadan Sadece Yön Ayarı Yapılarak Kullanabilirsiniz . Dijitürk ve Türksat Antenlerin Yönleri Birbirinden Farklı Olduğu İçin Çatıda Bulunan Antenler Yüzde Yüz Çevrilir Balkonda Olan Çanak Antenler İse Bazen Yön Kurtarmadığından Dolayı Çanak Antenler Çatıya Taşınabilmektedir.

Uydu kanal taraması nasıl yapılır ?

Televizyon uyudunuz da yanlışlıkla veya herhangi bir frekans değişikliğinde uydu yerleriniz gittiği zaman yeni frekansları girip kanalları güncellemeniz gerekir

İki türde kanal güncelleme işlemi yapılır ilk basit olarak TKGS Türksat kanal güncelleme sistemi nedir bu Uydu alıcılarına ve kendinden uydulu televizyonlarin özelliğidir herhangi bir frekans değişimi olduğu zaman otomatikman güncelleme yaparak Yeni uydu frekanslarını kaydeder bu özellik olup olmadığını anlamak için televizyon ayarlarına girip bakmanız gerekir.

2 işlem ise uydu kanal güncelleme de manuel olarak tamam işte midir uydu ayarlar bölümüne gel indir manuel veya otomatik tarama seçilerek 12.380 v 27.500 frekansı girilerek kanal taraması yapılır.

Çankaya Uydu Montajı

Uydu, çanak ve diğer malzemelerle birlikte, kablo düzeneği özellikle en kaliteli seçenekler ile birlikte karşınıza çıkmaktadır. Malzeme kalitesi önemli olduğu kadar, montaj ekibinin başarısı düzenleyin sağlıklı çalışması için gerçekten büyük önem ortaya koymaktadır. Çankaya uydu montajı hizmetleri, günümüz koşullarında gerçekten üzerinde durulması gereken sağlıklı bir hizmeti göstermektedir. Gerek bakım onarım gerekse de tamir çalışmaları ile birlikte farkını ortaya koymuş olan ekiplerimiz, yaygın servis ağı ile birlikte bu bölgede her zaman ihtiyacınıza cevap vermek durumundadır.

Kaliteli ve güvenilir bir firmanın yine kaliteli televizyon izleme konusunda size yardımını kesinlikle küçümsemeyin. Fiyatı uygun kalitesi yüksek standartlarda olan hizmet boyutu ile birlikte, firmamız her zaman sizin için gerekli yardımı yapmaya hazır bir görünüm oluşturmaktadır.

Çankaya Uydu Tamircisi Hizmetleri Sizi Bekliyor

Son yıllar içerisinde bu bölgede gelişmiş teknoloji kullanımı ile birlikte müşterilerimizin isteklerine cevap veriyoruz. Çok yönlü hizmetlerimizi maddeler halinde sıralayacak olursak, karşınıza çıkan sonuçlar şu şekilde kendini göstermektedir.

  • Uydu anten kurulumu
  • Uydu anten montajı
  • Çanak anten kurulumu ve montajı
  • Uydu ayarlaması yapma
  • Çanak anten ayarı
  • Uydu alıcısı Satışı
  • Merkezi Uydu Kurulumu ve Tamiri

Sizin de görmüş olduğunuz gibi çok elit sayılacak hizmet boyutları ile birlikte karşımıza çıkmış durumdayız. Müşterisinin isteklerine bilen ve görevini en iyi biçimde yerine getiren firma çözümleri ile birlikte, her zaman size yardımcı olmak için yoğun çaba harcamaya devam ediyoruz. Çankaya uydu tamircisi hem görev ve sorumluluklarını biliyor hem de bu sorumlulukları yerine getirmeye devam ediyor

Çankaya Uydu Alıcısı Satışı Ve Ürün Fiyatları

Kaliteli bir hizmet ve bu hizmet boyutunda ortaya çıkan avantajlı seçenekler noktasında, firmamızın size sunduğu imkânları en iyi biçimde görmelisiniz. Malzemeler birinci sınıf olmakla birlikte, gerektiği zaman satış konusunda fiyatlarla birlikte size kolaylıklar sağlamaya devam ediyoruz. Özellikle uydu alıcısı satışı ile beraber hem kaliteli ürünler hem de fiyat olarak uygun seçenekler sizin karşınıza çıkmaktadır. Aynı zamanda merkezi uydu tamiri konusunda apartmanlar için önemli çözümler oluşturmuş durumdayız.

Çok katlı binalarda ortak anten desteği ile birlikte bütün daireler için televizyon izleme keyfini en iyi seviyede ortaya koymuş durumdayız. Bizimle kuracağınız iletişim gerçekten bu konuda elit bir hizmetten faydalanmanıza katkı sağlayacaktır. TV duvara kurulum çalışmaları ile birlikte montaj ekibimizin bu konuda verdiği hizmeti kesinlikle beğeneceksiniz. Sağlıklı bir şekilde duvara monte edilmiş televizyon, yıllarca kullanacağınız avantajlı bir seçeneği gösterecektir. Bize ulaşın ve avantajlı seçeneklerden hemen faydalanmaya başlayın.

One thought on “ÇANKAYA UYDUCU

  1. Pingback: ANKARA ÇANKAYA ELEKTRİKÇİ - TADİLAT TAMİRAT 0545 286 34 51

Comments are closed.