DVR KAYIT CİHAZINA 3G VIN NASIL BAĞLANIR ?

Güvenlik kameralarını Uzaktan izlemek için Bir İnternet bağlantısına ihtiyaç duyarız , Geçmiş zamanlarda İnternet hattı olmayan yerlerde Güvenlik Kameraları kullanıcılar cep telefonundan veya uzak bir bilgisayardan seyredemezdi.

Son birkaç yıldır kayıt cihazlarına 3G Vın Bağlanılarak İnternet olmayan yerlerde Güvenlik kameralarını uzaktan seyredebilme imanı sağlamaktadır.Uzak bağlantıda sorun yaşamak için Sizlere tavsiyem 3G vın Turkcel Marka olması daha iyi olur Ayrıca Sim kartı alırken Pin kodu olamamasına dikkat edin.

3G VIN HER KAYIT CİHAZINA TAKILIR MI ?

3G vın her kayıt cihazına Uygulanmamaktadır  , Kayıt cihazının desteklememesi veya Eski model olmasından kaynaklanır  . Son yıllarda çıkmış olan hemen hemen her kayıt cihazı 3G Vın desteklemektedir , Kayıt cihazınızın 3G vın desteklediğini Anlamak için Kayıt cihazının ANA MENÜ bölümüne geliyoruz Buradan SİSTEM yazan yere girip içerisinden AĞ SERVİSİ bölümünün içerisinde giriyoruz Burada 3G AYARLARI diye bir bölüm yok ise kayıt cihazının Vın Bağlantısını desteklemiyordur.

3G VIN DVR KAYIT CİHAZI AYALARI NASIL YAPILIR ?

3G Vın ve Sim kartımızı temin ettikten sonra DVR kayıt cihazımızın ayarlarını yapmamız gerekir , Her marka kayıt cihazının menüsü farklı olacağı için anlatımını yapacağımız ayarda bazılarınınki farklı olabilir ama DVR kayıt cihazınız Avenir , Netruon marka ve Yazılımı XMYE ise işini çok kolay olur , diğer markalarda hemen hemen gene aynıdır sadece menü içerisinde konumları Farklı Olabilir.

DVR kayıt cihazını açıyoruz Mouse ile Sağ tıklayıp ANA MENÜ seçeneğini seçiyoruz , Buradan SİSTEM yazan seçeneği seçip içerisinde bulanan AĞ SERVİSİ dosyasını seçiyoruz Burada Kayıt cihazının tüm ağ ayarları vardır bizim sadece biriyle işimiz var 3G AYARLARI bunun karşısından ETKİN DEĞİLDİR Yazıyor üstüne tıklıyoruz.

3G Ayarlar

  • Etkin: Kutucuğu Çentikle Seçin
  • Tip : WCDMA Seçeneğini Seçin
  • Kablosuz AP: mgbs Yazın
  • Numarayı Çevir : *99# yazın.
  • Kullanıcı Adı : Boş Bırakın
  • Şifre : Boş Bırakın
  • IP Adresi : Boş Bırakın

3G ayarılarını yukarıdaki gibi yaptıktan sonra TAMAM seçeneği seçin DVR kayıt cihazı otomatik olarak kapanıp açılacaktır bura sırada 3G vın kayıt cihazına takın. Artık DVR kayıt cihazının 3G vın ayarları yapılmıştır Uzaktan Cep Telefonundan XMYE programını indirip Güvenlik Kameralarınızı Seyredebilirsiniz Güvenlik kameralarını cep telefonundan nasıl izleyeceğinizi bilmiyorsanız Buradan Güvenlik kameralarını Cep telefonundan izleme Yazımıza Göz atabilirsiniz.