DVR KAYIT CİHAZLARINDA KAYIT İZLEME NASIL YAPILIR ?

Avenir marka AHD dvr tr-tc modelli kayıt cihazınız var ise güvenlik kameralarınızın kayıtlarını izlemek istiyor iseniz makalemiz okuyarak kolay bir şekilde güvenlik kameralarınızın Görüntü kaydını seyredebilir ve yedekleme işlemi yapabilirsiniz.

Kayıt cihazınıza bağlı mause üzerinde sol tuşuna basarak ANA MENÜ seçin , Ana menü seçiminden sonra karşımıza çıkan KAYIT OYNATMA  seçin.Buraya kadar ki işlemlerimizde güvenlik kameralarının kayıt yapıldığı bölüme geldik .

GÜN SEÇİMİ

Kayıt oynatma bölümü içerisine girdiğimizde ekranın sağ tarafında günler ve tarihler olur ilgili yere hangi günü istiyor iseniz seçin ve gün seçimi işlemimiz bitmiştir.Bir sonraki işlemimiz kamera seçimi.

KAMERA SEÇİMİ

Tarih ve gün seçimi yaptıktan sonra kamera seçimi yapmamız gerekir , kamera seçimi yapmak için ekranın sağ en alt tarafında numaralar olur hangi kamerayı seçmek istiyorsanız üstüne tıklayarak seçin ve kamera seçim işlemi de burada bitmiştir.Şimdiki işlemimiz kayıt oynatma.

KAYIT OYNATMA

Tarih saat gün ve izlemek istediğimiz kamerayı seçtikten sonra ekranın en alt kısmında yeşil renkler olur bu yeşil rengin anlamı kayıt cihazınızın sistemdeki tüm güvenlik kameralarını sorunsuz bir şekilde kayıt yaptığı anlamına gelmektedir , Eğer yeşil renkler yok ise hiçbir şeye dokunmadan servis çağırın.

Yeşil renkleri gördükten sonra Play , Pause , Next gibi seçenekler vardır hemen altında da 00 : 00 ile 12 :00 arası 24 saate esaslı saat dilimi vardır buradan ilgili saat işaretlenerek Play tuşuna basılarak güvenlik kameralarınızın kaydı seyredebilirsiniz.

Not: Güvenlik Kamera Sistemi Görüntü Kayıtları Hakkında Anlamadığınız veya aklınıza takılan tüm sorular için yorum bölümden sorabilirsiniz.

DVR KAYIT CİHAZINDAN USB İLE YEDEK ALMA

Güvenlik kameralarınızın ilgili görüntüsünü izledikten sonra bunu yedeklemek ve USB , HDD içerine yedekleme işlemi nasıl yapılır ? Ona Göz atalım.

Görüntüsünü Almak istediğimiz güvenlik kamerasının Saat ve Tarihini unutmamak için bir kağıda yazalım.Boş bir usb kayıt cihazının usb girişine takalım kayıt cihazına bağlı mauseden sağ tuş yaparak ANA MENÜYÜ seçin Karşınıza Çıkan ekranda YEDEKLEME seçeneği Seçin.

30 Saniye içerisinde kayıt cihazının usb girişine takdığınız usb cihazını otomatik görecektir , Eğer görmez ekrana bir şey gelmez ise taktığınız usb bellek ya içi doludur yada arızalı , Kayıt cihazı usb belleği gördüğü zaman tekrar yedekleme işaretini seçiyoruz.

YEDEKLEME İŞLEMİ BAŞALATILMASI

Karşınıza çıkan ekranda Gene aynı şekilde saat ve tarih gün seçeneği  vardır hangi zaman diliminin kaydını almak istiyorsanız o zaman dilimin ekrandaki kutucuğa yazın.Burada önemli nokta KANAL yazan bölümdür hangi kameranın görüntü kaydını istiyor iseniz numaratör üzerinden seçin Örnek 7 gibi bu işlemi yaptıktan sonra ARA bölümünü seçiyorsunuz ilgili kameranın görüntü kaydı geldikten sonra ekrana kameranı görüntüsünün boyutu zaman vs..  gelmektedir buradan kamerayı seçin ve BAŞLAT tuşuna basın.

Bu adımları harfiyen uyum gösterip yaptıysanız güvenlik kameralarınızın görüntüsünü usb kaydetmeyi başarmışsınız demektir.

ÖNEMLİ NOT : USB bellek içerisine atılan güvenlik kamerasının görüntüsünü bilgisayardan program indirmeden seyretmek için kamera görüntüsünü seçtikten sonra BAŞLAT tuşunun yanında AVI seçeneği vardır bunuda işaretler iseniz usb belleğinize atılan kamera görüntüsünü bilgisayarınıza taktığınız zaman program indirmeden Windows Media Player ile sorunsuz bir şekilde seyredebilirsiniz.