Güvenlik Kamerası Çeşitleri ve Hakkında Detaylı Bilgiler

Son Yıllarda Popüler Olan Güvenlik Kamera Sistemleri Herkesin Merak Ettiği Bir Araştırdığı Bir Konudur , Bizde Bu Yazımızda Güvenlik Kamera Sistemleri Nedir ? Kaç Çeşit Güvenlik kamera sistemi vardır ? Hangi Güvenlik Kamera Sistemi Daha İyidir ? Güvenlik Kamera Sistemi Hakkındaki Tüm Detaylı Bilgilere Bu Yazımızdan Ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Çeşitleri ;

  • Dom Kamera    : İç Ortam Kamerası
  • Bullet Kamera  : Dış Ortam Kamerası
  • Ptz Kamera       : Hareketli Kamera 
  • Ahd Kamera     : Anolog HD Kameralar
  • IP Kamera         : Network Kameralar

Kayıt Cihazları Çeşitleri ;

  • DVR : Ahd Kayıt Cihazı
  • HVR : Hibrit Kayıt Cihazı
  • NVR : IP Kayıt Cihazı

AHD KAMERA SİSTEMİ NEDİR ?

AHD HDCVI kamera teknolojisi Bir Diğer Bilinen Adı İle (CCTV)  Kameralardır ,En Çok Tercih Edilen Güvenlik Kamera Sistemi teknolojisidir. , Fiyatlarının Uygun Olması ve Yüksek Görüntü Kalitesi Sunmasından Dolayı Tercih Edilmektedir. AHD – HDCVI Kamera Sistemi Ev, Bina, İş yeri , Site , Fabrika, Cami Gibi Yerlerde Kullanılması Gereken Kamera Teknolojisidir.

AHD –HDVCI Kamera Teknolojisinde Mülkünüzü Telefondan , Bilgisayardan Seyredebilirsiniz , Kameralarınıza + olarak Ses Kayıt Özelliği de Ekleyebilirsiniz.HDVCI teknolojisinde Her Bir Güvenlik Kamerası için Kamera Sisteminin Merkez Odasına 1 Adet Kablo Hattı Çekilir. 100 Metre Mesafe de 4+1 CCTV Kamera Kablosu Çekiminde Kamera Sorunsuz Çalışmaktadır , 100  metre ve Üstü Mesafeler Kablo Metrajı Uzadığı İçin Kablonun OHM direnci Düşer ve Gece Görüntüsünde Kameranın Led’leri Yanmaz Bunu Önlemek İçin Sadece Kuaksiyel Kablo Çekilir ve Kameraya En yakın Yerden Enerji Alınarak Adaptör İle Kameranın Voltajı Beslenerek Sorunsuz Çalışması Sağlanmaktadır.

Ayrıca AHD Güvenlik kamera Sistemi Teknolojisi Apartmanlarda Buluna merkezi uydu sistemi ne Bağlantısı yapılarak Daire içerisinden çevre güvenlik kamera sistemini her mülk sahibi evinden seyredebilir , Sistem alt yapısı destekliyor ise Görüntülü diafon sistemi ne bağlantı yapılarak Daire içerinde apartman kameralarını da izleyebilmektedir.Kısaca AHD HDCVI güvenlik kamera Teknolojisinin Avantajı Fiyatının Uygun Olması , Montaj ve Bakımının kolay olması Uzun mesafelerde Rahatlıkla Görüntü Çözünürlüğü ve Donma gibi Olaylar Olmaması gibi bir çok avantajı bulunmaktadır.

  • AHD HDCVI SİSTEMİNDE ( DVR ) KAYIT CİHAZI KURULUMU

AHD HDCVI Güvenlik Kamerası Teknolojisin de DVR Kayıt Cihazı Kurulumu Yapmadan Önce Güvenlik Kameralarından Gelen Kablolar ‘ BNC ‘ ve Power Jack Bağlantı Kablolarının Bağlantısı Yapılır ve Daha Sonra DC Adaptör ile Kameralar Enerji Verilir.DVR Kayıt Cihazının Kapağı Açılarak Kayıt Yapması İçin HDD bağlantıları Yapılır.DVR HDD bağlantısı Yapıldıktan Sonra Kayıt Cihazının Üstünde Yazan Uygun Değerdeki Adaptör ile Bağlantısı Yapılır.Uygun Olmayan Bozuk , Düşük Amper de Takılan Adaptörler de İleri Zamanlarda DVR’de Kayıt yapmama Kesik Kayıt Yapma Sorunu Ortaya Çıkmaktadır.

DVR Enerji Verildikten Sonra HDD Format İşlemi Yapılır , Format İşlemi Bitip Kayıt Cihazı Açılıp Kapandıktan İlk İş Olarak Tarih ve Saat Ayarlarının Yapılması Gerekir.Zaman Ayarları Bitimin Güvenlik Kameralarından Gelen Kablolar DVR Kayıt Cihazına Bağlanarak Görüntü Aktarımı Sağlanır.

IP GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ

IP Güvenlik Kamera Sistemleri Network Kamera Sistemi Olarak da bilinmektedir.Bilgisayar Mantığı İle Çalışan IP Kameralar Görüntü Aktarımını Cat 6 Kablo İle Sağlamaktadır.IP kamera Sistemi AHD HDCVI Kamera Teknolojisinden Farkı Kablo Tesisatının Kolay Olması ve 5 MP Görüntü Çözünürlüğüne Kadar ulaşması ve Fiyatının Yüksek Maliyetli olmasıdır.Ip Kameralar Yüksek Maliyetli olduğundan dolayı Devlet Kurumları ve Bir Çok İlde İşletmesi Bulunan Firmalar Ip Güvenlik Kamera Sistemini Tercih Etmektedir.

IP GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ KURULUMU

IP Güvenlik Kamerası en fazla 75 metre mesafeye kadar çalışmaktadır , 75 metre ve üstü mesafelerde montajı olur ise gece görüntüsü zayıf ve görüntüde bozukluk meydana gelmektedir.Ip kameralardan Gelen Cat 6 Kablo En yakın siwich de Toplanır ve Siwich Çıkışından Bir Tane Cat 6 Kablo Kayıt Cihazına Bağlanarak Tesisat İşlemi Biter.

( NVR ) IP KAYIT CİHAZI KURULUMU

IP Kayıt Cihazları NVR olarak Adlandırılmaktadır . NVR kayıt cihazlarının iki türde vardır POE ve POE olmayan POE’nin Anlamı Fazla teknik bilgiye girmeden sizlerin rahat anlaması için enerjidir , IP güvenlik kameralarına Enerji kablosu çekmeden Çalışan Sisteme POE denilmektedir.Daha Detaylı bilgi için PoE Sistemler ile ilgili yazımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.NVR kayıt cihazına enerji verilip HDD format ve tarih saat ayarı yapıldıktan sonra ıp kameraların Görüntüsünü ekrana alma işlemi sağlamaktadır.

IP KAMERALARI NVR KAYIT CİHAZINA IP EKLEME

Ip kamera sistemi kurulumundan sonra en hassas işlemdir , NVR Kayıt cihazının modeline göre ayarlar kısmı değişik olabilir ama genel aynıdır.Menü içerisinde Ağ bölümüne içinde Tarama bölümü başlatılarak sistem de bağlı olan IP kameralar bulunur ve sisteme eklenir.

Güvenlik Kamera Sistemi Kurulumu Fiyat Bilgileri ve Bakım Onarım Hizmetlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz.