GÜVENLİK KAMERASI NEDEN KAYIT YAPMAZ ?

Güvenlik kamera sistemlerinde kayıt cihazlarının kayıt yapmaması çok karşılaşılan bir sorundur , Genellikle bu sıkıntı Güvenlik kamera sistemi kurulumu yaptırılırken en ucuz sistemi istenmesinden dolayı kalitesiz kayıt cihazı , güvenlik kamerası ve Harddisk almaktan dolayıdır. Buda kısa vadede güvenlik kameraların kayıt yapmama gibi arızalar meydana gelmektedir.Eğer Güvenlik Kameralarınız Kayıt İşlemi Yapıyor ve Ayarlarını Bulamıyor İseniz Güvenlik Kamerası Görüntü Kaydı ve Yedekleme İşlemine Buradan Ulaşabilirsiniz.

KAYIT CİHAZI ADAPTÖR KONTROLÜ

Güvenlik kamera sistemimiz kayıt yapmıyorsa bunun birkaç nedeni bulur sırayla detaylı olarak açıklayalım , İlk olarak Kayıt cihazının enerjisini sağlayan DC adaptör arızalı ise güvenlik kameralarını kayıt yapmaz sebebi ise DC adaptör Hem kayıt cihazına voltaj verir hemde kayıt cihazının içinde bulunan HDD ‘ ye voltaj verir HDD sürelik çalıştığı için ciddi bir voltaj alması gerekir.

Yani kayıt cihazımızın adaptörü arızalı ise kayıt yapmaz Şunu da belirtmek gerekir ki bazı model kayıt cihazlarında Adaptör arızalandığı zaman Kayıt cihazı açılış menüsü ekrana gelir ve başlamaz Bu % 50 ihtimaldir ya adaptör arızalıdır yada kayıt cihazının işlemcisi arızalı ise bu sorun meydana gelmektedir.Adaptörün arızalı olup olmadığını anlamak için Ölçü Aleti Avometre ile DC konumda değerini ölçün Adaptörün etiketi üzerindeki voltaj değerleri ile aynı değil ise yenisi ile değiştirin.

KAYIT CİHAZI HARDDİSK SAĞLAMLIK KONTROLÜ

İkici olarak Kayıt cihazlarının içerisindeki HDD arızalı ise güvenlik kameralarımız kayıt yapmaz , Duran HDD bozulur mu diyenler olursa da evet bozulur HDD içerisinde küçük bir motor vardır sürekli yazar ve siler ve zamanla arızlanır , Yada sizin kayıt cihazınızın adaptörü bozuk ise kesik kesik HDD ye voltaj vermesinden dolayı HDD içinde bulunan motor arızalanır ve kayıt cihazı güvenlik kameralarını kayıt etmez HDD arızalı olup olmadığını tespit etmek için kayıt cihazının kapağını sökün ve HDD’ yi elenize alın eğer elinize aldığınız bir titreşim varsa HDD çalışıyordur içindeki motor dönüyordur demektir.

KAYIT CİHAZI SAĞLAMLIK KONTROLÜ

Son olarak güvenlik kameralarımızın kayıt yapmamasının bir diğer nedeni ile kayıt cihazıdır , Ucuz kalitesiz markasız bir kayıt cihazı takılır ise Kısa süre de kayıt yapmama arızası açar , Kayıt cihazlarının da genellikle tamir olmaz işlemcisi arızalı olduğu için yenisi ile değiştirilir . Adaptör ve HDD sağlamlık kontrolü yaptıktan sonra  tek ihtimal kalir oda kayıt cihazıdır.