Apartman Güvenlik Kamera Sistemi

Apartman Güvenlik kameraları Apartman giriş kapılarının önüne , Apartman çevresinin etrafına ve araçların bulunduğu alanlara kör nokta kalmayacak şekilde montaj ve kurulumu yapılarak Tüm Apartmanın çevresinin görüntülerini gece-gündüz kayıt altına alarak apartmanın güvenliğini en üst düzeyde sağlamaktadır.

APARTMAN GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ ANKARA

Apartmanda Kullanılan Kamera Sisteminin Parçaları Nelerdir ?

  • Güvenlik Kamerası
  • Kayıt Cihazı
  • Harddisk
  • Adaptör
  • Buat Kutusu
  • BNC
  • Power Jak
  • CCTV Kablo
  • Kabinet
  • Monitör

Apartman için İdeal Güvenlik Kamera Sistemi Nedir ?

Apartmanlar için en ideal kamera sistemi AHD HDCVI kamera sistemi teknolojidir , Görüntü çözünürlüğünün yüksek olması ve Fiyatının uygun olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir , AHD kamera sistemin de Her kamera için 1 adet CCTV 2+1 mesafe uzun ise CCTV 4+1 kablo hattı çekilerek sistem çalışmaktadır.

 Apartman için Hangi Güvenlik Kamerasını Tercih Etmeliyim ?

Dış ortamlara takılmasını düşünülen kameralar için Bullet güvenlik Kamerası , Apartman içine takılacak kameralar için ise kaba görüntü oluşturmamak için aynı özellik de Dom Kamera Tercih edilmesi gerekir .

Apartmana Montajı Yapılan Güvenlik Kameraları Kaç Gün Kayıt Yapmaktadır ?

Apartmana takılan Güvenlik kamerasının sayısına ve çözünürlüğüne göre bu değer değişmektedir , Örnek verecek Olursak 4 kanal 1080P Kayıt cihazı 4 adet 2 mp Güvenlik kamerasında 1 TBB hdd olduğunu düşündüğümüzde 10 ile 15 gün arasında kayıt yapmaktadır . 4 Kanal 1080N Kayıt cihazı 4 Adet 2 mp Güvenlik kamerasında 1 TBB HDD olduğunda 20 ile 25 gün Kayıt Yapar.

Yukarıda ilk örnekte verdiğimiz 1080P Kayıt cihazı Kayıt yaparken 1920×1080 Çözünürlükte yani 2 MP kayıt yapar , İkinci örnekte 1080N Kayıt cihazı kayıt yaparken 960×1080 yani 1 MP görüntü kalitesinde kayıt yapar . Buradan anlamamız gereken şudur Satın aldığınız Güvenlik kamerası 50 MP olsa bile satın aldığınız Kayıt cihazı 1080N ise 1 MP yani 960×1080 kayıt yapar.

Apartman’da Bulunan Güvenlik Kameraları Cep Telefonundan İzlenilebilir mi ?

Apartmanda bulunan güvenlik kameralarını cepten izlemek için İnternet bağlantısı olması gerekir , İnternet Modemi ile kayıt cihazı arasına kablo hattı çekilerek Apartman da bulunan güvenlik kameralarını Cep Telefonundan izleyebilir ve Geçmiş Kayıtları İzleyebilirsiniz . Apartmandaki kameraları cepten izleme ile ilgili yazımıza Buradan Ulaşabilirsiniz

Apartmanda Bulunan Güvenlik Kameraları Evdeki Televizyondan İzlenebilir mi ? 

Apartmanınızda Merkezi Uydu Sistemi var ise Apartmanda bulunan güvenlik kameralarını evinizdeki Televizyondan izleyebilirsiniz  , Bu sistemin aktif olması için Kamera Kayıt cihazının out çıkışından Merkezi uydu sistemi santraline kablo çekilir Uydu Santraline RF modül apart takılır Dairelerin Evine gelen uydu hattından kamera görüntülerini almak için uydu prizi takılır ve Karasal yayında arama yaptırılarak Kamera görüntüsü alınır.

Apartmanda Elektrikler Kesilmesi Durumunda Güvenlik Kameralarının Kayıt Yapması için Ne Yapmak Gerekir ?

Apartmanda Elektrikler kesilmesi durumunda güvenlik kameraları elektrik olmadığı için kayıt yapamaz ve pasif konumda olur buda güvenlik zafiyeti yaratmaktadır , Bunu önlemek için hem yüksek elektrik voltajlarına karşı kameralarında arızalanmaması için içerisinde regülatör özelliği bulunan bir güç kaynağı almanız tavsiye ederiz.

APARTMAN GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ MONTAJI VE FİYATLARI

Apartman için istenen güvenlik kamerasının fiyatları takılan kameranın sayısına özelliğine kullanılan kayıt cihazının da özelliğine tesisat için de çekilecek kablo metresi ve işçiliğine göre değişiklik göstermektedir , bu yüzden apartman için kamera sistemi fiyatı almak için en sağlıklısı doğrusu adrese gelip keşif yapılmalıdır bu şekilde doğru bir fiyat verilir .