Bina Güvenlik Kamera Sistemi

Bina Güvenlik kameraları Bina giriş kapılarının önüne , Bina çevresinin etrafına ve araçların bulunduğu alanlara kör nokta kalmayacak şekilde montaj ve kurulumu yapılarak Tüm Bina’nın çevresinin görüntülerini gece-gündüz kayıt altına alarak bina güvenliğini en üst düzeyde sağlamaktadır.

Bina da Kullanılan Kamera Sisteminin Parçaları Nelerdir ?

  • Güvenlik Kamerası
  • Kayıt Cihazı
  • Harddisk
  • Adaptör
  • Buat Kutusu
  • BNC
  • Power Jak
  • CCTV Kablo
  • Kabinet
  • Monitör

Bina için İdeal Güvenlik Kamera Sistemi Nedir ?

Bina için en ideal kamera sistemi AHD HDCVI kamera sistemi teknolojidir , Görüntü çözünürlüğünün yüksek olması ve Fiyatının uygun olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir , AHD kamera sistemin de Her kamera için 1 adet CCTV 2+1 mesafe uzun ise CCTV 4+1 kablo hattı çekilerek sistem çalışmaktadır.

Bina için Hangi Güvenlik Kamerasını Tercih Etmeliyim ?

Dış ortamlara takılmasını düşünülen kameralar için Bullet güvenlik Kamerası ,

Bina içine takılacak kameralar için ise kaba görüntü oluşturmamak için aynı özellik de Dom Kamera Tercih edilmesi gerekir .

Bina’ya Montajı Yapılan Güvenlik Kameraları Kaç Gün Kayıt Yapmaktadır ?

Bina’ya takılan Güvenlik kamerasının sayısına ve çözünürlüğüne göre bu değer değişmektedir , Örnek verecek Olursak 4 kanal 1080P Kayıt cihazı 4 adet 2 mp Güvenlik kamerasında 1 TBB hdd olduğunu düşündüğümüzde 10 ile 15 gün arasında kayıt yapmaktadır . 4 Kanal 1080N Kayıt cihazı 4 Adet 2 mp Güvenlik kamerasında 1 TBB HDD olduğunda 20 ile 25 gün Kayıt Yapar.

Yukarıda ilk örnekte verdiğimiz 1080P Kayıt cihazı Kayıt yaparken 1920×1080 Çözünürlükte yani 2 MP kayıt yapar , İkinci örnekte 1080N Kayıt cihazı kayıt yaparken 960×1080 yani 1 MP görüntü kalitesinde kayıt yapar . Buradan anlamamız gereken şudur Satın aldığınız Güvenlik kamerası 50 MP olsa bile satın aldığınız Kayıt cihazı 1080N ise 1 MP yani 960×1080 kayıt yapar.

Bina da Bulunan Güvenlik Kameraları Cep Telefonundan İzlenilebilir mi ?

Bina da bulunan güvenlik kameralarını cepten izlemek için İnternet bağlantısı olması gerekir , İnternet Modemi ile kayıt cihazı arasına kablo hattı çekilerek Bina da bulunan güvenlik kameralarını Cep Telefonundan izleyebilir ve Geçmiş Kayıtları İzleyebilirsiniz . 

Bina da Bulunan Güvenlik Kameraları Evdeki Televizyondan İzlenebilir mi ? 

Bina da Merkezi Uydu Sistemi var ise Bina da bulunan güvenlik kameralarını evinizdeki Televizyondan izleyebilirsiniz  , Bu sistemin aktif olması için Kamera Kayıt cihazının out çıkışından Merkezi uydu sistemi santraline kablo çekilir Uydu Santraline RF modül apart takılır Dairelerin Evine gelen uydu hattından kamera görüntülerini almak için uydu prizi takılır ve Karasal yayında arama yaptırılarak Kamera görüntüsü alınır.

Bina da Elektrikler Kesilmesi Durumunda Güvenlik Kameralarının Kayıt Yapması için Ne Yapmak Gerekir ?

Bina da Elektrikler kesilmesi durumunda güvenlik kameraları elektrik olmadığı için kayıt yapamaz ve pasif konumda olur buda güvenlik zafiyeti yaratmaktadır , Bunu önlemek için hem yüksek elektrik voltajlarına karşı kameralarında arızalanmaması için içerisinde regülatör özelliği bulunan bir güç kaynağı almanız tavsiye ederiz.

BİNA GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ MONTAJI VE FİYATLARI

Bina için istenen güvenlik kamerasının fiyatları takılan kameranın sayısına özelliğine kullanılan kayıt cihazının da özelliğine tesisat için de çekilecek kablo metresi ve işçiliğine göre değişiklik göstermektedir , bu yüzden apartman için kamera sistemi fiyatı almak için en sağlıklısı doğrusu adrese gelip keşif yapılmalıdır bu şekilde doğru bir fiyat verilir .

Kısa Süreliğine

Bina için 4 kameraları ve 8 kameralı olmak üzeri 2 adet kampanyamız bulunmaktadır , Bu kampanya için Güvenlik kameralarını izlemek için Monitör Hediye olarak Verilecektir.

Apartman İçin Önerilen Güvenlik Kameralarımızın Görüntü Çözünürlükleri ;