Güvenlik Kamera Sistemleri Ankara Gölbaşı

Güvenlik Kamera Sistemleri Alanında Ankara da Bir Çok İlçeye Hizmet Veren İş Yerimiz Gölbaşı İlçesinde de Bir Çok İş Yeri , Ev , Ofis , Site , Bina vb.. Alanlara Güvenlik Kamera Sistemi Montaj Kurulum Bakım Onarım Hizmetleri Sağlamıştır.Aktif Olarak Devam Eden Hizmetlerimiz de Ankara Gölbaşı İlçesinde Güvenlik Kamera Sistemi Satışı Kurulumu Montajı Kamera Sistemi Yer Değişikliği ve Kamera Sistemleri İle İlgili Her Türlü Yaşadığınız Arızalar İçin Bize Ulaşmanız Yeterli Olacaktır.

Güvenlik Kamera Sistemleri Ankara Gölbaşı

Güvenlik Kamera Sistemleri Alanında 15 Yıldır Hizmet Veren Firmamız Güvenlik Kamera Sistemi Seçimi Kurulumu ve Arıza Bakım İşlemlerinde Sizlere En Kaliteli Ürünleri ve En Doğru Net Bilgileri Sunacaktır , Güvenlik Kamera Sistemleri Geniş Çaplı Bir Teknoloji Olduğundan Dolayı Güvenlik Kamera Sistemi Satın Alacak Kişiler Yeterli Bilgiye Ne Yazık ki Sahip Değildir Sizler Aşağıda Hazırlamış Olduğumuz Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Bilgileri Okuyabilirsiniz.

Güvenlik kamera Sistemi Nedir ?

Güvenlik kameraları ev işyeri bina site cami okul cafe  mağaza şehir merkezleri ve benzeri tüm yerlerde kullanılır canlı veya kaydedilmiş görüntülerini anlık olarak kaydeder korur.

Güvenlik kamera sistemi çeşitleri nelerdir ?

iki çeşit altyapıda güvenlik kamera sistemi vardır birincisi Ahd kamera sistemi ikincisi ip kamera sistemi bunlar kullanım alanına göre farklılık gösterir. Ahd kamera sistemi cctv kapalı devre kamera sistemi olarak bilinmektedir ilk olarak analog kamera piyasaya giriş giriş yapan ahd kamera teknolojisi ilk olarak 1 megapiksel altında güvenlik kamera sistemleri sistemleriyle çıkış yapmıştır daha sonra teknolojinin ilerlemesi ile AHD Ahd kameralar yüksek görüntü çözünürlüğü ne ulaşmıştır . Ahd kameralar 220 metre mesafeye kadar rahatlıkla soluklu çalışmaktadır AHD kameralar sesli gece görüştü 360 derece dönebilen kamera sistemi özelliğindedir genellikle bina apartman evi işyeri gibi yerlerde kullanılır fiyatlarını uygun olmasından dolayı en çok tercih edilen sistem Ahd kamera sistemidir.

İp kamera sistemi bir diğer adıyla network kamera sistemi nedir 5 MP ye kadar çözünürlüğü vardır ip kamera sistemleri en fazla 75 metreye kadar çalışmaktadır 75 metreden sonra ise gece görüşlerde etkisiz kalmaktadır bu yüzden genellikle ip kamera sistemleri kısa mesafelerde kullanılmaktadır ve ip kamera sistemini tercih eden işletmeler ve kişiler genellikle birçok şehirde veya ilçede birden çok işletmesi olduğundan dolayı tek bir noktadan kontrol etmek için ip kamera sistemini tercih ederler ip kameralar fiyat olarak Ahd kamera sistemlerinden iki kat fazladır.

Güvenlik kameralarının özellikleri nelerdir ?

Güvenlik kameraları gece görüş özelliği seskayıt özelliği 30 güne kadar kayıt yapma özelliği ve İnternet bağlantısı olduğu durumlarda dünyanın her yerinden cep telefonundan izleme özelliği vardır , güvenlik kamera sistemi olan bir yerden herhangi bir olay olması durumunda olay anı saatlik dakikalık olarak kaydedilebilir.

Güvenlik kamera sisteminde kullanılan ekipmanlar nelerdir ?

güvenlik kamera sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için 1 adet kayıt cihazı güvenlik kamerası cctv kablo adaptör harddisk bağlantı aparatları monitör gereklidir.

Güvenlik kamerasında kullanılan Kayıt cihazı nedir ?

Güvenlik kameralarının olmazsa olmazı kayıt cihazı Güvenlik kameralarının bağlandığı giriş portu dur 4 8 16 32 ve 64 kanal kayıt cihazları vardır kayıt cihazları hem Güvenlik kameralarının görüntülü verir hem kayıt yapma desteğini verir.

Güvenlik kamera sisteminde kullanılan kameralar nelerdir ?

Güvenlik kameraları ahd ip ve bunlara bağlı olarak iç ortam don kamera dış ortam bullet kamera 360 derece hareketli kamera yüz tanımalı kamera gibi özelliklerle güvenlik kameraları vardır

Güvenlik kamerasında hard disk neden kullanılır ?

Güvenlik kameralarıningörüntüleri kaydetmesi için hard disk kullanılır hard disk olmadan güvenlik kameraları kayıt yapmaz.

Güvenlik Kamera Sistemi Kaç Gün Kayıt Yapmaktadır ?

Sistem de Kullanılan Güvenlik Kamerası Sayısına Göre Değişim Gösterir 4 Kameralı Bir Sistemde 10 ile 15 Gün Arasında Kayıt Yapmaktadır.

Güvenlik kamera sisteminde hangi kablo kullanılır ?

AHD güvenlik kamerası cctv kablo kullanılır ve her bir kamera için 1 adet kablo çekilir İp ip kamera sisteminde ise cat6 cat5 kablo kullanılır bu kablolar ip kamera sisteminde ortak bir sivic de toplam olarak dağıtım yapılır

Güvenlik kamera sistemleri hangi adaptör kullanılır ve ne için kullanılır ?

Güvenlik kameralarının enerji beslemesi olması için ve gece görüşlerini net olması için DC 12 volt 5 amper ile 20 ampere kadar adaptör kullanılır

Güvenlik kameralarının görüntüsü nerede izlenir ?

Güvenlik kameralarının görüntülerini izlemek için monitör veya bir televizyon gereklidir ve bunların HDMI veya Vga çıkışı olması gerekir bu bu çıkışlar kamera kayıt cihazına bağlanılarak görüntü aktarımı sağlanır.

Güvenlik kameraları cepten nasıl izlenir izlemek için ne gerekir ?

Güvenlik kameralarıni cep telefonundan tabletten bilgisayardan izleyebilmeniz için Güvenlik kameralarının bulunduğu alandan internet olması gerekir ve internet kablosunu kayıt cihazına bağlanarak gerekli ayarları yapılarak güvenlik kameraları mızı uzaktan izleyebiliriz güvenlik kameralarına uzaktan izleme de birçok sorun yaşanmaktadır bu da kayıt cihazlarının kalitesizliği yazılımların kötü olmasından dolayı problemler yaşanmaktadır bu yüzden güvenlik kamerası kayıt cihazı alırken Türkçe menü ve xmye yazılım olmasına dikkat edilmelidir.

Elektrik kesilmesi durumunda güvenlik kamerası kayıt yapar mı ?

Güvenlik kamera sistemi bağlı olduğu yerde elektrik kesilmesi durumunda otomatikman kapanır tekrar elektrik geldiği zaman kendiliğinden açılır ve kaldığı yerden kayıt yapmaya devam eder eğer elektrik kesilmesi durumunda Güvenlik kameralarının kapanmaması ve kayıt yapılması isteniyorsa harici 1 güç kaynağı bağlanılır ve bu güç kaynağı 2 yılda bir bakım yapalım akülerinin değiştirilmesi gereklidir bu şekilde güvenlik kameraları elektrik kesilmesi durumunda sürekli olarak kayıt yapar.

Dış ortamda bulunan güvenlik kameraları su geçirir mi kısa sürede arızalanır mı ?

Dış mekana takılacak kameralar su ve benzeri durumlara karşı muhafazalı ve dayanıklıdır kesinlikle su geçirme ve benzeri arızalanma durumları olmaz yalnız dış ortama takacak güvenlik kamerası ne kadar iyi olursa olsun kablo bağlantıları iyi muhafaza edilmez ise nemli ve yağmurlu havalarda oksitlenme yaparak görüntü gitmesi ve kameranın arızalanması gibi sorunlar çıkartabilir bunun için dış ortama takılacak kameraya muhafaza kutusu ve kablo bağlantı aparatları sıkı şekilde bağlanmalı elektrik bandı ile kapatılmalıdır bu şekilde dış ortamda kullanılan kamera uzun ömürlü olur.

Güvenlik kameralarında ses özelliği ses kaydetme özelliği var mıdır ?

birçok kamerada ses kayıt özelliği buldunuz yalnız güvenlik kamerasının içerisinde ses kaydı özelliği yoktur harici bir ses kartı takılarak ortamı sesi dinlenir aynı şekilde görüntü kaydı yaparken ses kaydında kaydeder ve sistemde kullanılan kayıt cihazına bağlı olarak her kamera ses takılabilir veya birkaçına bağlanabilir bu tamamen sistemle kullanilan kayıt cihazının özel ile alakalıdır.

Güvenlik Kamera Sistemleri Markaları Hangisidir ?

Piyasada Bir Çok Güvenlik Kamera Sistemi Bulunmaktadır , Bunlardan En İyi Marka Olanları Arasında Avenir – Netruon – Hikivison -Hilook – Dahua Gibi Markalar Bilinir En İyi Güvenlik Kamera Sistemleridir.